Škola dobrih djela
Autor: Administrator , 30. 3. 2022.

U sklopu projekta "Škola dobrih djela" odlučili smo pomoći udrugama koje su u blizini naše škole. Udruge smo posjetili, darivali i od njih puno toga naučili. Ono što je najvažnije, obogatili smo naša srca i plemenito iskoristili vrijeme.

Više o projektu pod OPŠIRNIJE.

UDRUGA SJAJ

Dana 16. ožujka posjetili smo udrugu „Sjaj“ u Našičkoj ulici.

Udruga je to koja je na usluzi osobama s intelektualnim poteškoćama starijima od 21 godine. Zaposlenici i korisnici srdačno su nas dočekali. Njihova gostoljubivost nas je odmah opustila i mogli smo uživati u međusobnom upoznavanju, druženju, radionici šivanja u kojoj su nas puno toga naučili, te u sportskim aktivnostima koje su pripremili za nas. Tako smo se okušali u pikadu, košarci i zračnom hokeju. Nije da smo bili loši ali dragi prijatelji, korisnici udruge su nas nadigrali u svemu smiley  Pokazali su nam i svoje radove - prekrasne platnene vrećice s ručno izvezenim motivima. I ne samo da su nam ih pokazali, već su nam ih i poklonili.

Za njih smo skupljali društvene igre i pripremali paketiće za Uskrs.

Bilo nam je prekrasno u njihovom društvu, nije nam se dalo otići, ali obećali smo doći ponovno.

DOWN UDRUGA

Dana 22. ožujka posjetili smo Udrugu Down.

Udruga koja brine o osobama s down sindromom nalazi se najbliže našoj školi, u ulici Hrgovići. Predsjednica udruge, volonteri, zaposlenici, te korisnici dočekali su nas s osmijesima i otvorenih srca. Već s vrata vidjeli smo da se radi o pravim talentima. Rukotvorine od najrazličitijih materijala vrijedne su divljenja. Za nas su organizirali radionicu izrade sapuna. Napravljene sapune kasnije smo, uz još puno toga, dobili na dar smiley

Među njima je i pjesnikinja koja je izdala svoju knjigu pa smo poslušali pjesmu i sakrili pokoju suzu.

Za njih smo skupljali potrošni materijal za koji smo se i sami uvjerili da im je prijeko potreban te izradili uskršnje poklončiće. Srdačnost, gostoljubivost, toplina bila je zarazna. Ostali bismo mi još, ali morali smo u školu.

MALI ZMAJ

Dana 23. ožujka posjetili smo udrugu Mali zmaj.

Udruga je to koja brine o obiteljima s djecom slabijeg imovinskog stanja. Pokazali su nam svoj prostor i objasnili kako djeluju. Nalazi se tu i igraonica, soba za radionice, instrukcije, kao i skladište u kojem je odjeća, obuća, hrana i školski pribor. Tu se pakiraju paketi koji se zatim prosljeđuju obiteljima.

Pomogli smo u nošenju paketa i otišli radosnog srca jer puno smo toga lijepoga čuli, a u nekima se javila i želja za povratkom i volontiranjem. Udruzi smo odnijeli pun automobil dječje hrane i ostalih potrepština, na čemu su nam bili jako zahvalni.

Bila je to prava akcija u kojoj su mnogi sudjelovali. Hvala ravnateljici, stručnoj službi, vjeroučiteljima, razrednicima, učenicima naše škole i posebno roditeljima koji su ponovno pokazali da imaju veliko srce i da su uvijek spremni pomoći i uključiti se u svaki naš projekt.

prof. Mišela Klobučar Nosić