LIDRANO 2015.
Autor: Evica Tihomirović, 22. 1. 2015.

LiDraNo 2015.   LiDraNo 2015. LiDraNo 2015.

Dragi učenici i učitelji!

Na ovoj web stranici objavljivat će se važne informacije vezane za provedbu općinske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva osnovnih škola Trešnjevke – LiDraNo 2015.

Smotra se ove godine održava 24. puta, a Osnovna škola Bartola Kašića po drugi puta je otvorila svoja vrata svim trešnjevačkim osnovnoškolcima - budućim pjesnicima, novinarima, glumcima te njihovim voditeljima. I ove godine družili smo se u OŠ Bartola Kašića i u Centru za kulturu Trešnjevka.

Za županijsku smotru predloženi su sljedeći radovi naših učenika:

Pojedinačni i skupni scenski nastupi koji su predloženi za županijsku smotru

Rezultati_literarni_i_novinarski(1).doc

Raspored scenskih nastupa Lidrano 2015. - četvrt Trešnjevka

Smotra se ove godine održava 24. puta, a Osnovna škola Bartola Kašića po drugi puta otvara svoja vrata svim trešnjevačkim osnovnoškolcima - budućim pjesnicima, novinarima, glumcima te njihovim voditeljima. I ove godine družit ćemo se u OŠ Bartola

Raspored održavanja Županijske smotre učenika osnovnih škola Grada Zagreba kao i sve druge obavijesti bit će objavljivane na mrežnim stranicama OŠ A.G. Matoša -  www.osagm.hr

Dragi učenici i učitelji, želimo vam puno uspjeha, nadahnute riječi i stihove, nova prijateljstva i radosne trenutke na Smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo 2015.!

predsjednik općinskog povjerenstva za pripremu i provedbu LiDraNa 2015.

Marijan Grbac, ravnatelj OŠ Bartola Kašića

upute za provedbu općinske smotre: ►

Broj literarnih, novinarskih  i scenskih nastupa za općinsku smotru nije ograničen. Na općinsku razinu škole šalju:

-literarne radove u 10 istovjetnih primjeraka na kojima je napisana zaporka (riječ+5 brojeva) i razred koji učenik pohađa, te na jednom CD-u s upisanim i formatiranim tekstom prema Uputama za provedbu smotre.(Na jednom CD-u samo jedan literarni rad, odnosno Word dokument);

-samostalne novinarske radove u 10 istovjetnih primjeraka na kjima je napisana zaporka (riječ+5 brojeva) i razred koji učenik pohađa, te na jednom CD-u s upisanim i formatiranim tekstom. (Na jednom CD-u samo jeddan sanostalni novinarski rad, odnosno Word dokument).

-tiskane školske listove u 10 primjeraka i na jednom CD-u sa školskim listom u digitalnom obliku u PDF formatu.

Svaki rad mora imati sljedeće podatke zapisane na zasebnoj stranici:

a) zaporka i razred koji učenik pohađa

b) ime i prezime učenika - autora rada

c) naslov rada

d) razred

e) naziv škole

f) ime i prezime voditelja/mentora

g) potpis voditelja/menotra kojim jamči istinitost svih navedenih podataka

h) potpunu adresu škole (ulica, broj, poštanski broj i mjesto) i broj telefona

i) potpis ravnatelja škole

Općina Trešnjevka na županijsku smotru može poslati 8 literarnih i 8 novinarskih radova, te 4 samostalna i 4 skupna scenska nastupa. Školski listovi i radijske emisije šalju se odmah na županijsku razinu, a također se dostavljaju u OŠ Bartola Kašića zaključno s 21. siječnja.

Iznimno se školski listovi zbog opsežnog posla vezanog uz njihovo izdavanje mogu dostaviti direktno u OŠ A.G.Matoša (sjedište županijske smotre) do 28. siječnja u 12 sati, ali moraju biti uredno prijavljeni u tablicama za općinsku smotru.

Upute za provedbu smotre literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva LIDRANO 2015.možete pronaći na: